SMS Wallet

Pomoc dla klientów

Co to jest SMS Wallet?

SMS Wallet jest to wirtualny portfel którą możesz zasilić za pomocą telefonu komórkowego. Posiadane fundusze możesz przeznaczyć na zakupy u naszych autoryzowanych partnerów oraz wpłatę na rzecz stream-erów z twitch/hitbox.

Czy mogę wypłacić środki na konto bankowe?

Nie. SMS Wallet umożliwia wykorzystanie zasilonych funduszy u autoryzowanych partnerów, oraz stream-erów. Tylko oni mają możliwość wypłaty środków na konto bankowe.

Jak zostać autoryzowanym Partnerem?

Jeżeli chcesz zostać naszym autoryzowanym partnerem, lub wykorzystywać w sposób komercyjny SMS Wallet zapraszamy do kontaktu.

Co to jest TipBoard?

TipBoard jest to dedykowane narzędzie oferowane przez SMS Wallet dla stream-erów - czyli graczy transmitujących na żywo rozgrywkę z np. gry za pomocą serwisów twitch.tv lub hitbox.tv.

TipBoard umożliwia wpłatę przez widza dowolnej kwoty, oraz wprowadzenie nicku/komentarza który zostanie wyświetlony w trakcie stremu gracza.

Jakie są limity zasileń konta?

Dziennie z jednego telefonu komórkowego można zasilić konto za maksymalnie 184,50 zł z VAT (Odpowiednik 6 SMS o wartości każdy 30,75 zł), oraz łącznie miesięcznie 922,50 zł VAT (Odpowiednik 30 SMS o wartości każdy 30,75 zł).

Jak dodać środki do konta?

Po zalogowaniu się do panelu klienta, w sekcji "Dodaj środki" zostaniesz poprowadzony krok po kroku przez cały proces zasilenia konta. 

Niezbędny będzie telefon komórkowy będący w stanie wysyłać wiadomości o podwyższonej opłacie (SMS Premium), oraz znajomość swojego numer telefonu.

Wysłałem SMS, nie doładowało mi konta.

Jeżeli wysłałeś SMS według instrukcji zawartych na podstronie "Dodaj środki", i nie zostały one poprawnie zaksięgowane - skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontakowego zawartego w panelu klienta. 

Aby przyspieszyć proces reklamacji, dodaj datę wysyłki SMS, numer telefonu oraz treść SMS jaką wysłałeś.

Pomyliłem treść SMS.

Jeżeli wprowadziłeś błędną treść SMS, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta za pomocą formularza kontaktowego.

Jak rozpocząć przyjmowanie wpłat SMS?

SMS Wallet posiada dedykowane narzędzie - TipBoard umożliwiający przyjmowanie wpłat przez stream-era od widzów. Z wykorzystaniem wirtualnego prortfela SMS, widz może dokonać wpłaty dowolnej kwoty.

Aby móc przyjmować wpłaty za pomocą SMS Wallet, należy założyć konto a następnie skonfigurować swojego TipBoard - czyli wgrać swój avatar/slider, wprowadzić nick który będzie jednocześnie unikalnym linkiem oraz przygotować wiadomość powitalną dla Twoich widzów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stream-y

Ile otrzymam % prowizji?

SMS Wallet płaci 48% od wartości netto SMS Premium. 

Pamiętaj, widz zasilając konto za np. SMS o cenie 6,15 zł z VAT, otrzymuje do dyspozycji 6,15 zł.

Przy wypłacie prowizji, SMS Wallet liczy ją od wartości netto, czyli na powyższym przykładzie będzie to 5 zł (5 zł powiększone o 23% VAT równa się 6,15 zł). Wynagrodzenie dla stream-era to 2,40 zł.

Dzięki wykorzystaniu porfela SMS, kwoty wpłat będą niezwykle zróżnicowane. Właściwym wzorem do uzyskania przysługującego wynagrodzenia to:

(X / 1.23)*0.48

gdzie X to jest kwota wpłaty.

Jak wypłacić pieniądze?

SMS Wallet wypłat dokonuje tylko na Polskie konto bankowe.

Jeżeli działasz jako osoba prywatna, należy wprowadzić jednorazowo pełne dane osobowe oraz numer konta bankowego. Następnie każda wypłata ogranicza się do jednego kliknięcia. 

Jeżeli jesteś firmą, do każdej wypłaty wystawiasz nam fakturę (VAT) którą następnie opłacamy. Jeżeli jesteś VAT-owcem, Twoją wypłatę powiększymy o 23% VAT.

Wypłaty można zlecać codziennie, min. kwota to 20 zł.

Jak często mogę wypłacać pieniądze?

SMS Wallet umożliwia codziennie wypłaty zebranej prowizji. Minimalna kwota to 20 zł.

Przelewy realizujemy dwa razy dziennie, z BZWBK. Wypłaty są bezpłatne.

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

Wypłaty dla osób prywatnych są dokonywane na podstawie najmu powierzchni reklamowej. Stream-er ma obowiązek uwzględnić je w końcoworocznym PIT w polu dodatkowe dochody. Aby uzyskać większą ilość informacji, rekomendujemy skontaktowanie się z lokalnym urzędem skarbowym lub poradzić się kwalifikowanego doradcy podatkowego.

W przypadku firm, przy każdej wypłacie należy wystawić fakturę na świadczenie usługi najmu powierzchni reklamowej na rzecz naszej firmy. Na jej podstawie dokonujemy wypłaty prowizji. Jeżeli jesteś płatnikiem VAT, wypłata zostanie powiększona o 23%.

Załóż konto i zacznij działać

Załóż swoje konto